IXA10-HF5F10-24.000MHZ
DigiKey Part Number
2780-IXA10-HF5F10-24.000MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
2780-IXA10-HF5F10-24.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXA10-HF5F10-24.000MHZ
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±20ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance
10pF