MINIBEND-16
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-16
Description
COAX CBL SMA TO SMA 16"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 16.00" (406.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
16.00" (406.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
24 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C