ZE05-24DS-HU/R
DigiKey Part Number
26-ZE05-24DS-HU/R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZE05-24DS-HU/R
Description
CONN PLUG HSG 24POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZE05-24DS-HU/R Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Tray
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.079" (2.00mm)