DF1BA-2EP-2.5RC
DigiKey Part Number
H3683-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1BA-2EP-2.5RC
Description
CONN PLUG HSG 2POS 2.50MM
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1BA-2EP-2.5RC Models
Category
Number of Rows
1
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.098" (2.50mm)