DF11-28DEP-2A
DigiKey Part Number
H2940-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF11-28DEP-2A
Description
CONN ADAPT PLUG/PLUG 28POS 2MM
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Adapter Connector Plug, Male Pins To Plug, Male Pins 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF11-28DEP-2A Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Positions
28
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Pitch
0.079" (2.00mm)
Series
Number of Rows
2
Packaging
Bag
Row Spacing
0.079" (2.00mm)