MC20-1J-UNNU
DigiKey Part Number
4718-MC20-1J-UNNU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC20-1J-UNNU
Description
ELEC BLST 20 W CMH MINI BF UNV
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Electroluminescent (EL) Backlighting Inverter 108 ~ 120V Input Output 3.46" L x 3.15" W x 1.26" H (88mm x 80mm x 32mm) Chassis Mount
Category
Voltage - Input
108 ~ 120V
Manufacturer
Hatch Lighting
Type
Electroluminescent (EL) Backlighting
Series
Size / Dimension
3.46" L x 3.15" W x 1.26" H (88mm x 80mm x 32mm)