S70-332002045R
DigiKey Part Number
952-3143-2-ND - Tape & Reel (TR)
952-3143-1-ND - Cut Tape (CT)
952-3143-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S70-332002045R
Description
CONTACT SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Contact Spring Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S70-332002045R Models
Category
Contact Material
Beryllium Copper
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish Thickness
Flash
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
6A
Contact Type
Contact Pad
Operating Temperature
-40°C ~ 180°C
Mounting Type
Surface Mount
Base Product Number
Pad Layout Dimension
Circular - 0.126" (3.20mm) Dia, 0.008" (0.20mm) H