M50-9110542
DigiKey Part Number
M50-9110542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9110542
Description
IDC F/F 5POS RIBBON CBL ASSY
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.984' (300.00mm, 11.81")
EDA/CAD Models
M50-9110542 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")