G125-3245096M5
DigiKey Part Number
952-G125-3245096M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3245096M5
Description
CONN PLUG HSG 50POS 1.25MM
Detailed Description
50 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-3245096M5 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
Features
Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)