G125-3240696M1
G125-3240696M1
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-3240696M1
DigiKey Part Number
952-3646-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-3240696M1
Description
CONN PLUG HSG 6POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G125-3240696M1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Threaded Inserts
Contact Type
Male Pin
Insulation Material
Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Number of Positions
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)