G125-224209600
G125-224209600
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-224209600
DigiKey Part Number
952-3688-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-224209600
Description
CONN RCPT HSG 20POS 1.25MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-224209600 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Features
Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)