G125-2241696F5
DigiKey Part Number
952-G125-2241696F5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2241696F5
Description
CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-2241696F5 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Packaging
Bag
Features
Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)