FAN150AC115
DigiKey Part Number
HM2224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAN150AC115
Description
FAN AC AXIAL 150MM 210CFM 115V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Fan, AC, Round, 235 CFM 6.38" L x 5.75" W x 2.00" H (162.1mm x 146.1mm x 50.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FAN150AC115 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input
115VAC
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Specifications
Fan, AC, Round, 235 CFM
Series
Size / Dimension
6.38" L x 5.75" W x 2.00" H (162.1mm x 146.1mm x 50.8mm)