GSL6TVS48A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GSL6TVS48A |
Description | TVS DIODE 48VWM 77.4VC ESGB |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 77.4V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount eSGB (SMAF) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V | Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads |
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V |