GSF2TVS22A
DigiKey Part Number
4786-GSF2TVS22ATR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-GSF2TVS22ACT-ND - Cut Tape (CT)
4786-GSF2TVS22ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSF2TVS22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC ESGA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 5.63A Ipp Tvs Diode Surface Mount eSGA (SOD-123FL)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.63A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V