GSESLC3V3D323S-2B
DigiKey Part Number
4786-GSESLC3V3D323S-2BTR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-GSESLC3V3D323S-2BCT-ND - Cut Tape (CT)
4786-GSESLC3V3D323S-2BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSESLC3V3D323S-2B
Description
TVS DIODE 3.3VWM 19VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19V Clamp 20A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20A
Mfr
Power - Peak Pulse
350W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Ethernet, USB
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19V