GSEPD15B0005
DigiKey Part Number
4786-GSEPD15B0005TR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-GSEPD15B0005CT-ND - Cut Tape (CT)
4786-GSEPD15B0005DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSEPD15B0005
Description
TVS DIODE 15VWM 35VC 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35V (Typ) Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
DVI, Ethernet, HDMI, USB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
0.05pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35V (Typ)