WR9QZ900USBPPSCIMR6B
DigiKey Part Number
1939-WR9QZ900USBPPSCIMR6B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QZ900USBPPSCIMR6B
Description
AC/DC WALL MNT ADAPT 5V-21V 18W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V, 5V to 21V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WR9QZ900USBPPSCIMR6B Models
Category
Power (Watts)
18 W
Manufacturer
GlobTek, Inc.
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)
Voltage - Output
5V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V, 5V to 21V
Approval Agency
CB, CCC, cETLus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, Ukraine, VCCI, WEEE
Current - Output (Max)
3A, 2A, 1.5A, 1.2A, 1.19A, 900mA, 3A