Image for TR9KE3750CCPIMR6BLED is not available
TR9KE3750CCPIMR6BLED
DigiKey Part Number
1939-TR9KE3750CCPIMR6BLED-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR9KE3750CCPIMR6BLED
Description
12V LED DRIVER DESKTOP MED
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.75A 24V LED Driver Topology Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TR9KE3750CCPIMR6BLED Models
Category
Voltage - Output
24V
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Current - Output (Max)
3.75A
Series
Power (Watts)
90 W
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C