CABLE 305 RF-0100-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE305RF-0100-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 305 RF-0100-A-1
Description
COAX CBL SMA TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-178 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
3.937" (100.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
3 GHz
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C