CABLE 196 RF-0150-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE196RF-0150-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 196 RF-0150-A-1
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-178 5.906" (150.00mm)
Length
5.906" (150.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C