CAB570RF-0200-A-1-E
DigiKey Part Number
2073-CAB570RF-0200-A-1-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB570RF-0200-A-1-E
Description
COAX CBL U.FL TO SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB570RF-0200-A-1-E Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
7.874" (200.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC) to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Stainless Steel 316, IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C