CAB530RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB530RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB530RF-0200-A-1
Description
COAX CBL MHF4L TO SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF4L to SMA 1.37mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB530RF-0200-A-1 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF4L to SMA
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector
SMA Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C