CAB453RF-0200-A-1-S
DigiKey Part Number
2073-CAB453RF-0200-A-1-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB453RF-0200-A-1-S
Description
COAX CBL MMCX TO TNC 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-174 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
CAB453RF-0200-A-1-S Models
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
7.874" (200.00mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to TNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Frequency - Max
3 GHz
Color
Black
Features
Stainless Steel 303, IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C