CAB442RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB442RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB442RF-0200-A-1
Description
COAX CBL MHF1 TO SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA RG-178 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
CAB442RF-0200-A-1 Models
Category
2nd Contact Gender
Length
7.874" (200.00mm)
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
3 GHz
Color
Brown
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C