E28GA-T-CW250-N
DigiKey Part Number
2632-E28GA-T-CW250-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E28GA-T-CW250-N
Description
2.8" TFT TRANSFLECTIVE MCU
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transflective Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 8/9/16/18-Bit MCU 2.8" (71.12mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
2.8" (71.12mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
43.20mm W x 57.60mm H