SLNA-010-40-08-SMA
DigiKey Part Number
5328-SLNA-010-40-08-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLNA-010-40-08-SMA
Description
LOWNOISEAMP 10MHZ-1GHZ P1DB SMA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Radar 10MHz ~ 1GHz
Category
Noise Figure
0.8dB
Manufacturer
Fairview Microwave
RF Type
Radar
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
10V ~ 15V
Part Status
Active
Current - Supply
110mA
Frequency
10MHz ~ 1GHz
Test Frequency
10MHz ~ 1GHz