FMHR0193-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0193-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0193-60
Description
COAX CABLE SMA TO TNC 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LL160 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LL160
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C