FMHR0135-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0135-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0135-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C