FMHR0031-36
DigiKey Part Number
5328-FMHR0031-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0031-36
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type RG-223 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-223
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C