FMCA3258-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA3258-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3258-24
Description
COAX CBL BNC TO MINI SMP 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to Mini SMP Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
BNC Jack
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to Mini SMP
Cable Type
Hand Formable .047
1st Connector
Mini SMP Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms