FMCA3195-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA3195-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA3195-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3195-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C