FMCA2604/WH-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial HD-BNC to HD-BNC Belden 4694R 12.00" (304.80mm)
FMCA2604/WH-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2604/WH-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2604/WH-12
Description
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Belden 4694R
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
HD-BNC to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
HD-BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
White
2nd Connector
HD-BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C