FMCA2601/YW-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Belden 4694R 12.00" (304.80mm)
FMCA2601/YW-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA2601/YW-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2601/YW-12
Description
COAX CBL BNC TO BNC 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Belden 4694R
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
Frequency - Max
12 GHz
Color
Yellow
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C