FMCA2365-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 4.3/10 0.250" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)
FMCA2365-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2365-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2365-36
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 4.3/10 36"
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Style
2.2/5 to 4.3/10
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
4.3/10 Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C