FMCA2356-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial QMA to QMA TFT-402LF 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA2356-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA2356-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2356-60
Description
COAX CABLE QMA TO QMA 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
TFT-402LF
Cable Impedance
50 Ohms
Style
QMA to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
QMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Blue
2nd Connector
QMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C