FMCA2278-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA2278-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2278-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.250" Flexible Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C