FMCA2261-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX 0.250" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)
FMCA2261-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2261-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2261-36
Description
COAX CBL NEX TO NEX 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
NEX to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C