FMCA2235-50CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.1/9.5 0.250" Flexible Cable 19.69" (500.00mm)
FMCA2235-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2235-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2235-50CM
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.1/9.5
Detailed Description
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
0.250" Flexible Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to 4.1/9.5
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
4.1/9.5 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C