FMCA1953-72
DigiKey Part Number
5328-FMCA1953-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1953-72
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 6'
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Armored 0.32 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
Armored 0.32
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Silver
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C