FMCA1928-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to NEX SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
FMCA1928-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1928-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1928-24
Description
COAX CBL SMA TO NEX 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Blue
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C