FMCA1872-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPP-250LLPL 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA1872-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1872-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1872-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C