FMCA1866-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1866-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1866-48
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C