FMCA1854-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN SPP-250LLPL 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA1854-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1854-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1854-60
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C