FMCA1468-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
FMCA1468-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1468-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1468-48
Description
COAX CBL SMA TO SSMC 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C