FMCA100121-180 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type TCOM-600 180.0" (4.6m) 15.0'
FMCA100121-180
DigiKey Part Number
5328-FMCA100121-180-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA100121-180
Description
LOW PIM N MALE TO N MALE CABLE T
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
180.0" (4.6m) 15.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
TCOM-600
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C