FMC670-24
DigiKey Part Number
5328-FMC670-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC670-24
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 24"
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm VNA 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
VNA
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.4mm to 2.4mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.4mm Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
50 GHz
Color
Black
2nd Connector
2.4mm Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C