FMC1317315LF-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
FMC1317315LF-48
DigiKey Part Number
5328-FMC1317315LF-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC1317315LF-48
Description
COAX CABLE SMA TO MCX 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C