FMC0810316-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 10-32 to BNC RG-316 72.0" (1.8m) 6.0'
FMC0810316-72
DigiKey Part Number
5328-FMC0810316-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0810316-72
Description
COAX CBL 10-32 TO BNC 6'
Detailed Description
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
10-32 to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
2 GHz
Color
Tan
2nd Connector
10-32 Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C