FMC0224315-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-316 24.00" (609.60mm)
FMC0224315-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0224315-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0224315-24
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C